Kurumsal

Şirket Profili


25.000 büyükbaş hayvanın yer aldığı Kayseri ve Adana’ da kurulu modern besi işletmelerimizde, açık sistem besi padokları, karantina ahırları, kuru ot ve silaj depoları bulunmaktadır. Et ve süt kalitesi ile besi hayvanının verimliliğini etkileyen en önemli girdilerden birisi olan yem bitkisi üretimi ise işletmemize ait 23.000 dekar tarım arazilerimizde gerçekleştirilmektedir.
 
Et ve et ürünleri işletmelerimiz,  yüksek teknoloji ile donatılmış, İslami kurallara uygun,  günlük 250 büyükbaş  ve 1200 küçükbaş   hayvan kesimi yapılabilen, Türkiye’nin en modern ve en büyük kesim tesislerinden birine sahiptir.  Tesisler içerisinde, günümüzün en modern soğutma tekniğine sahip soğuk hava depoları bulunmaktadır. 50 ton/gün etin işlenebildiği işletmelerimizde,  fermente ürünler, pişmiş ürünler ve donuk ürünler üretilmektedir.
 
Arazilerimizde yetiştirilen yem bitkileri  hayvancılık  işletmelerimizde yem hammaddesi  olarak kullanılmakta ve entegrasyon çerçevesinde, izlenebilirlik ve gıda güvenliği her noktada sağlanmaktadır. Saray Çiftliği markası ile tüketiciyle buluşan Saray Tarım ve Hayvancılık A.Ş. “Tohumdan sofraya gıda güvenliği” ilkesi ile yatırımlarına ve büyümeye devam etmektedir.